Our Lady of Grace Catholic Church

Skip to main content
Mobile Menu

Eucharistic Minister Schedule

FEB 4   6:00

FEB 5   8:00

FEB 5   9:30

FEB 5   11:30

1  STEHURA

  YANKEL

1  LICCIARDELLO

  E. BITTNER

2  STEHURA

  VERNINO

2  K. BITTNER

  SCHAFER

3  SCHARF

  LEVITT

3  WALNOHA

  McADOO

4  DIECKMANN

  ZYRA

4  C. SMITH  (HC)

  McADOO

5  TROY

  CRAIG

5  AGOSTINELLI (HC)

  MELLON

 

 

6  BARTHEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FEB 11   6:00

FEB 12   8:00

FEB 12   9:30

FEB 12   11:30

1  CAUGHEY

  YANKEL

1  P. SMITH

  KRAWCZYK

2  CAUGHEY

  VERNINO

2  MAYER

  HAWKINS

3  MALOY

  CAPOZOLLI

3  MATT (HC)

  BARNES

4  MUSIAL

  THOMAS

4  BOGGIO

  TORREZ

5  SUFFERN

  WELCH

5  SUTTON

  YEAGER

 

 

6  WALNOHA

 

 

 

 

 

S

 

 

 

FEB 18  6:00

FEB 19   8:00

FEB 19   9:30

FEB 19   11:30

1  STEHURA

  YANKEL

1  STUMPF

  DEELY (HC)

2  STEHURA

  VERNINO

2  LICCIARDELLO

  SCHAFER

3  DIECKMANN

  CATIZONE

3  K. BITTNER

  H. STEHURA

4  TROY

  ZYRA

4  MOX

  McADOO

5  SLABE

  CRAIG

5  SAWICKI

  McADOO

 

 

6  C. SMITH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FEB 25   6:00

FEB 26   8:00

FEB 26   9:30

FEB 26   11:30

1  CAUGHEY

  YANKEL

1  STUMPF

  KRAWCZYK

2  CAUGHEY

  VERNINO

2  P. SMITH

  BARNES

3  SCHARF

  CAPOZOLLI

3  MAYER

  CALLAHAN

4  BOGGIO

  THOMAS

4  MATT

  BARTHEN

5  MALOY

  MELLON

5  SUTTON

  MUSIAL

 

 

6  WELCH (HC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MARCH 1

ASH WEDNESDAY

VOLUNTEERS WILL

BE NEEDED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAR 4   6:00

MAR 5   8:00

MAR 5   9:30

MAR 5   11:30

1  CAUGHEY

  VERNINO

1  STUMPF

  DEELY

2  CAUGHEY

  YANKEL

2  LICCIARDELLO

  BARNES (HC)

3  DIECKMANN

  LEVITT

3  C. SMITH

  BOGGIO

4  MALOY

  ZYRA

4.  K.. BITTNER

  YEAGER

5  SUFFERN

  CRAIG

5.  AGOSTINELLI

  TORREZ

 

 

6.  WALNOHA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAR 11   6:00

MAR 12   8:00

MAR 12  9:30

MAR 12  11:30

1  TROY

  VERNINO

1  STUMPF

  KRAWCZYK

2  WELCH

  YANKEL

2  P. SMITH (HC)

  E. BITTNER

3  SCHARF

  MAYER

3  BARTHEN

  SCHAFER

4  McADOO

  THOMAS

4  WALNOHA

  MELLON

5  McADOO

  CAPOZOLLI

5  HAWKINS

  SLABE

 

 

6  MUSIAL

 

 

 

7  SUTTON

 

 

 

 

 

MAR 18  6:00

MAR 19  8:00

MAR 19  9:30

MAR 19  11:30

1  CAUGHEY

  VERNINO

1  STUMPF

  DEELY

2  CAUGHEY

  YANKEL

2  LICCIARDELLO

  H. STEHURA

3  DIECKMANN

  CATIZONE

3  C.  SMITH

  SUFFERN

4  BOGGIO

  ZYRA

4  SAWICKI

  McADOO (HC)

5  TORREZ

  CRAIG

5  K. BITTNER

  McADOO

 

 

6  MOX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAR 25  6:00

MAR 26  8:00

MAR 26  9:30

MAR 26  11:30

1  TROY

  VERNINO

1  STUMPF

  KRAWCZYK

2  SCHARF

  YANKEL

2  P. SMITH

  BARNES

3  MALOY

  CAPOZOLLI

3  MAYER

  CALLAHAN

4  SCHAFER

  THOMAS

4  MELLON

  BARTHEN (HC)

5  SLABE

  YEAGER

5  MATT

  MUSIAL

 

 

6  SUTTON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

APR 1   6:00

APR 2   8:00

APR 2   9:30

APR 2   11:30

1   STEHURA

   VERNINO

1   STUMPF

   DEELY

2   STEHURA

   YANKEL

2   LICCIARDELLO

   SCHAFER (HC)

3   WELCH

   LEVITT

3   P. SMITH

   MELLON

4   McADOO

   ZYRA

4   K. BITTNER

   BARTHEN

5   McADOO

   CRAIG

5   HAWKINS

   SLABE

 

 

6   AGOSTINELLI

 

 

 

 

 

APR 8   6:00

APR 9   8:00

APR 9     9:30

APR 9   11:30

1   CAUGHEY

   VERNINO

1   STUMPF

   KRAWCZYK

2   CAUGHEY

   YANKEL

2   MAYER

   E. BITTNER

3   DIECKMANN

   CAPOZOLLI

3   MOX

   BARNES

4   TROY

   THOMAS

4   C. SMITH

   MUSIAL (HC)

5   SCHARF

   BOGGIO

5   MATT

   TORREZ

 

 

6   SUTTON

 

 

 

 

 

APR 13 HOLY THURS.

APR 14 GOOD FRI.

 

 

  NEED 4

  NEED 2/4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

APR 15 VIGIL  8:30

APR 16  EASTER  8:00

APR 16  EASTER  9:30

APR 16  EASTER 11:30

1

   VERNINO

1   LICCIARDELLO

 

2

   YANKEL

2   SAWICKI

 

3

   CATIZONE

3   WALNOHA

 

4

 

4

 

5

 

5

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

APR 16 EASTER  9:45

APR 16 EASTER  11:45

 

 

1   STUMPF

 

 

 

2   SCHAFER

 

 

 

3   MATT

 

 

 

 

 

APR 22   6:00

APR 23   8:00

APR 23   9:30

APR 23   11:30

1   DIECKMANN

   VERNINO

1   STUMPF

   KRAWCZYK

2   TROY

   YANKEL

2   CAUGHEY (HC)

   SCHAFER

3   SCHARF

   ZYRA

3   CAUGHEY

   BARNES

4   MALOY

   CRAIG

4   C. SMITH

   McADOO

5   MELLON

   SLABE

5   BOGGIO

   McADOO

 

 

6   MATT

 

 

 

 

 

APR 29   6:00

APR 30   8:00

APR 30   9:30

APR 30   11:30

1   STEHURA

   VERNINO

1   STUMPF

   DEELY

2   STEHURA

   YANKEL

2   BERNER

   CALLAHAN

3   MUSIAL

   CAPOZOLLI

3   P. SMITH

   BARTHEN

4   YEAGER

   THOMAS

4   K. BITTNER

   TORREZ

5   SLABE

   MAYER

5   SUTTON

   SUFFERN (HC)

 

 

6   LICCIARDELLO